Loftet Studentinkubator

Logo Loftet

Loftet Studentinkubator i Kongens Gate 22 er Høyskolen Kristiania sitt sted for innovasjon, entreprenørskap og skaperglede. Hvert år kan studenter ved høyskolen eller fagskolen Kristiania som har en idé eller en start up søke plass i inkubatoren til Loftet. Inkubatoren til Loftet tilrettelegger for vekst ved å bidra med rammeverk og støtteapparat som hjelper bedriftene med å vokse. 

 

Ved siden av inkubatoren har vi også flere eksterne eventer som er åpent for alle. Skolen har utrolig mange talentfulle mennesker som vi ønsker å hjelpe ved å belyse potensiale gjennom spennende arrangementer, workshops, nettverkssamlinger og lignende. Vi jobber kontinuerlig for å skape en kultur preget av nyskapning og samarbeid, og tilbyr også rådgivning med flinke rådgivere fra Loftet. Alle kan ta kontakt med rådgiverne våre gjennom dette kontaktskjemaet

 
 

 

Inkubator - Skape levedyktige bedrifter

En inkubator er et støttesystem for start-ups. Inkubatoren tilgjengeliggjør ressurser for sine medlemmer i form av kontorfasiliteter, støtteordninger, samt nettverk og kunnskap i ulike former.

Vi hjelper studentene våre med å skape levedyktige, bærekraftige bedrifter som skal klare seg i et marked fylt med endring og konkurranse. Loftet skal gjøre studentene til mer robuste entreprenører. I håp om at gründerne kan leve av bedriften ved endt program.

Loftet leter etter de med et brennende ønske om å skape en bedrift, og de som strekker seg lenger enn andre. Vi implementerer smarte prosesser og styring i virksomheter struktur, samt bidrar med erfaringer rundt det å drive en bedrift.

Styret

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sandra Skoglund-Hansen

Leder

sandra@loftet.org

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ingrid Rønningen

Nestleder og rådgiver

ingrid@loftet.org

Kristin Undheim

Ansvarlig fra Høyskolen Kristiania

kristin.undheim@kristiania.no

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gard Niklas Rød

Eventansvarlig

gard@loftet.org

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tobias Vatle Faksvåg

Inkubatoransvarlig

Tobias@loftet.org

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ruben Dahl

IT-ansvarlig

ruben@loftet.org

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Noor Christina Hammer

HR rådgiver

noor@loftet.org

Sivert Strand

Økonomiansvarlig

sivert@loftet.org

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Isak Steinnes Christoffersen

Mediedesigner

isak@loftet.org

Dekorasjon

Stina Porsvoll

Innholdsprodusent

stina@loftet.org